Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna i nie zagraża zdrowiu.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat, który jest  pozyskiwany z krwi własnej pacjenta, w którym stężenie płytek krwi (dzięki poddaniu jej specjalnej obróbce) jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym).

Terapia osoczem bogatopłytkowym to innowacyjna metoda redukcji zmarszczek. Świetnie sprawdza się w wygładzeniu nierówności  w okolicy oczu (usuwanie tzw. kurzych łapek),  okolicy czoła, policzków,  nosa i okolic ust. Zabiegi mogą być także wykonywane w  obrębie szyi, dekoltu czy dłoni. “Lifting wampirzy” ma coraz szersze grono zwolenników i  jest dobrą alternatywą dla osób cierpiących na nadwrażliwość na toksynę botulinową (botoks) oraz inne wypełniacze takie jak kwas hialuronowy.

Na czym polega zabieg?

Przed wykonaniem wstrzykiwań, lekarz medycyny estetycznej musi pobrać od pacjenta około 5- 8 ml krwi oraz oddzielić krwinki czerwone od osocza przy zastosowaniu specjalnej wirówki.

Kolejno do osocza zawierającego płytki krwi dodawany jest czynnik aktywujący trombocyty do produkcji cytokin (czyli białek  które stymulują procesy wzrostowe komórek). Zabieg z użyciem tak przygotowanego preparatu przeprowadzany jest w postaci mezoterapii lub wolumetrii (iniekcji). Efekt utrzymuje się  około pół roku.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna i nie zagraża zdrowiu.

Panowie, dla których proces łysienia jest problematyczny, mogą także wykonać zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, gdyż terapia ta pozwala na pobudzanie procesu wzrostu włosów i sprzyja ich zagęszczeniu.

https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo13.png

Pietrzak Dental – Gabinety Stomatologiczne oraz Pracownia Rentgenowska w Krzeszowicach. To miejsce przyjazne dla pacjenta. Każdemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Umów wizytę
+48 519 440 519
Zobacz także:
https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/03/link-rtg.png
Godziny otwarcia:
bt_bb_section_top_section_coverage_image