Aplikacja toksyny botulinowej

Spłyca zmarszczki, koryguje mankamenty twarzy i pozwala uporać się z problemem nadmiernego pocenia.

Toksyna botulinowa to substancja produkowana przez laseczki jadu kiełbasianego. Istnieje aż siedem podtypów toksyny, które oznacza się literami od A do G, a każdy z nich ma nieco inne zastosowanie. Wysoko oczyszczona toksyna botulinową typu A, zwana potocznie botoksem, wykorzystywana jest przez współczesną medycynę estetyczną. Jest ona nie tylko wysoce skuteczna (spłyca zmarszczki, koryguje mankamenty twarzy i pozwala uporać się z problemem nadmiernego pocenia), ale także bezpieczna. Warto również pamiętać, że zabiegi toksyną botulinową dla podtrzymania pożądanych efektów należy co jakiś czas powtarzać, zwykle co kilka miesięcy.

Jak to działa?

Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami, innymi słowy  blokuje ona  tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe dzięki czemu nie dochodzi do skurczów porażonego mięśnia.

Zabieg toksyną botulinową:

Korekcja zmarszczek oraz innych mankamentów w obrębie twarzy

Preparat ten wstrzykiwany w odpowiednie miejsce pod skórą umożliwia widoczne spłycenie poziomych bruzd na czole, pionowej zmarszczki między brwiami, zmarszczek  wokół oczu czy ust. Poza wygładzeniem zmarszczek, przy pomocy toksyny botulinowej można również skorygować inne mankamenty zlokalizowane na twarzy, m.in. unieść kąciki ust, podnieść brw czy poprawić owal twarzy.

Korekcja “uśmiechu dziąsłowego”

Stan w którym podczas uśmiechania zbyt mocno odsłaniane są dziąsła. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej trwający około 5-10 minut pomaga skorygować ten stan.  Niewielka dawka toksyny botulinowej podawana jest w okolicę skrzydełek nosa, dzieki czemu podczas uśmiechania, warga górna nie podnosi się tak mocno, jak dotąd.

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość dotyka kilka procent jest zatem jest problemem dość powszechnym. Dotyczy głównie obszaru dłoni, stóp, czoła i pach,  przez co jest problemem wstydliwym, który może wpływać na relacje społeczne osoby chorej. W zależności od genezy stosuje się farmakologię a gdy ta jest niewystarczająca uzupełnia o aplikację toksyny botulinowej, która blokuje zakończenia nerwowe odpowiadające za wydzielanie potu. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową jest rozwiązaniem którego efekt utrzymuje się przez około 6 – 9 miesięcy od zabiegu.

Bruksizm

Mimowolne zgrzytanie zębami i ich zaciskanie zwane bruksizmem wiąże się niestety z negatywnymi konsekwencjami takimi jak  częste bóle głowy czy ścieranie szkliwa. Toksyna botulinowa wpływa na ograniczenie aktywności mięśni żwaczy przez co zgrzytanie ustępuję. Aby zapewnić efekt na dłużej toksyna botulinowa często  stosowana jest równocześnie z deprogramacją zgryzu.

Broda brukowana

Broda wyglądająca jak kostka brukowa czy skórka pomarańczy to tak zwana broda brukowana. Proces jej powstawania jest całkowicie naturalny, wynikający z pracy mięśni, między innymi mięśnia bródkowego. Podanie botoksu pozwala na całkowite wygładzenie “zgiętych” miejsc, zapobiega też ich utrwalaniu, czyli przechodzeniu zmarszczek mimiczne w statyczne.

https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo13.png

Pietrzak Dental – Gabinety Stomatologiczne oraz Pracownia Rentgenowska w Krzeszowicach. To miejsce przyjazne dla pacjenta. Każdemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Umów wizytę
+48 519 440 519
Zobacz także:
https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/03/link-rtg.png
Godziny otwarcia:
bt_bb_section_top_section_coverage_image