Mezoterapia

Regeneracja, cellulit, rozstępy.

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg, który polega na podaniu w obrębie skóry,w formie iniekcyjnej bądź nie iniekcyjnej substancji leczniczych, odżywczych lub regenerujących.

Mezoterapia uznawana jest za jedną  najskuteczniejszych metod służących zatrzymaniu procesów starzenia się skóry. Spektrum substancji stosowanych w mezoterapii jest szerokie i należą do niego między innymi kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy czy kofeina. Mezoterapia cieszy się dużą popularnością gdyż jej efekty są bardzo wysoko oceniane przez pacjentów.

Najczęstsze przeciwwskazania do mezoterapii:

 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych lub przeciwnowotworowych
 • opryszczka
 • alergia
 • ciąża
 • cukrzyca

Wyróżnia się 2 rodzaje mezoterapii: mezoterapia bezigłowa, która polega na wtłaczaniu przy użyciu fal radiowych substancji w głąb skóry. Mezoterapia igłowa jest natomiast inwazyjnym zabiegiem medycznym, polegającym na wstrzykiwaniu wybranych substancji pod skórę. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym (po zastosowaniu specjalnej maści).

Mezoterapia nieusieciowanym kwasem hialuronowym

To nic innego jak podanie pod skórę w postaci drobnych iniekcji kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy (hialuronian, hialuronian sodowy, HA) to naturalny polisacharyd, który jest produkowany przez ludzki organizm. Kwas hialuronowy potrafi wiązać olbrzymie ilości wody. Wraz z wiekiem w ludzkim organizmie ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, co wpływa na zmniejszenie elastyczności skóry, jej zwiększoną wiotkość oraz pojawianie się zmarszczek.

Kwas hialuronowy nieusieciowany ulega degradacji w skórze po 1 do 2 dni, przez co wykorzystywany jest głównie w mezoterapi, a jego podanie ma pobudzić skórę do procesów regeneracji. Kwas hialuronowy nieusieciowany znakomicie nawilża, powoduje zagęszczenie skóry, jej ujędrnienie oraz wygładzenie drobnych zmarszczek.

Kwas hialuronowy usieciowany ze względu na swoje właściwości nawadniające, stabilizujące, oraz wysoką kompatybilność z organizmem ludzkim jest doskonałym materiałem do wypełniania tkanek miękkich – wypełniania bruzd i redukcji zmarszczek, modelowania twarzy, nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi i wielu innych. Więcej na ten temat w sekcji “wypełniacze”

Mezoterapia w leczeniu łysienia (farmakologia w zależności od pochodzenia)

Włos rośnie średnio 2-6 lat a jego cykl życia przebiega niezależnie w każdym mieszku włosowym .Po okresie wzrostu włos czasie przechodzi w fazę przejściową a następnie w fazę spoczynku, kiedy odłącza się od brodawki i wypada. Po całym cyklu mieszek włosowy potrzebuje paru miesięcy na regeneracje zanim wyrośnie z nich kolejny włos.

Kiedy zaczyna się problem?

Fazy wzrastania i wypadania włosów przebieg nie są ze sobą zsynchronizowane dzięki czemu nie tracimy wszystkich włosów w tym samym czasie. Każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów co jest całkowicie normalnym procesem. Gdy ilość wypadających włosów wyraźnie się powiększa a fryzura staje się przerzedzona należy skonsultować problem i w razie potrzeby podjąć odpowiednie leczenie.

Kogo dotyczy problem łysienia/nadmiernego wypadania włosów?

 • Dotyczy 85% mężczyzn po 50 roku życia i może zacząć się już w okresie dojrzewania
 • Do najczęstszych przyczyn łysienia mężczyzn należą uwarunkowania genetyczne i hormonalne (androgenowe) – aż 95% przypadków
 • Co 3 kobieta boryka się z przerzedzeniem włosów – proces przebiega jednak inaczej i rzadko kiedy kobieta traci wszystkie włosy
 • Nadmiar męskich hormonów płciowych (androgenów) sprawia, że u kobiet również pojawia się łysienie typu męskiego
 • Zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie kobiety w różnych okresach życia, niemal zawsze przekładają się na kondycję i wygląd włosów.

Mezoterapia igłowa to doskonały sposób na leczenie  łysienia zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Jej skuteczność sięga aż 90 – 92%.

Polega na podskórnym wstrzykiwaniu odpowiedniego  preparatu za pomocą bardzo cienkiej igły. Mezoterapia igłowa inicjuje metabolizm komórkowy,  poprawia krążenie krwi w skórze głowy, przyspiesza wzrost włosów, a także wzmacnia cebulki włosów. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii mezoterapii igłowej (5 – 6 zabiegów w odstępach 1 – 2 tygodni).

Spodziewane efekty:

 • Spowolnienie lub zatrzymanie procesu wypadania
 • Pojawianie się nowych cebulek i włosów w miejscach łysienia,
 • pogrubienie włosów na skutek wzmocnienia i odżywienia

Zagęszczenie skóry (w tym z użyciem dermapen)

Skóra wraz z wiekiem traci swoją gęstość, staje się mniej napięta i pojawiają się na niej nierówności.

Dzięki zastosowaniu mezoterapii na twarz (klasycznej mezoterapii igłowej lub mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem Dermapen) na skutek wywołania kontrolowanych uszkodzeń skóry, jest ona pobudzona do regeneracji i  produkcji kolagenu –  a więc zagęszcza się.

Dermapen jest urządzeniem wyposażonym w sterylne kartridże z igłami, które nakłuwają ją jednocześnie w wielu miejscach na głębokość od 0.25 do nawet 3 mm.

Zabiegowi towarzyszy lekkie krwawienie  co dzięki aktywacji płytek krwi dodatkowo przyspiesza regenerację skóry.

Redukcja rozstępów

Rozstępy, podobnie jak cellulit,  wielu kobietom (choć nie tylko) spędzają sen z powiek.

Rozstępy są defektem skórnym, dotyczącym zarówno kobiet jak i mężczyzn, tych z nadwagą jak i tych mających prawidłową masę ciała. Rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry, co powoduje zerwanie włókien elastycznych w głębokich warstwach skóry właściwej, bez naruszenia struktury naskórka. Powstają wówczas prążki w różnych odcieniach czerwieni, które z biegiem czasu samoistnie bledną, nie znikają jednak samoistnie. Rozstępy pojawiają się na przykład u kobiet w ciąży, osób otyłych, szybko rosnącej młodzieży oraz osób uprawiających kulturystykę.

Mezoterapia igłowa na rozstępy w skuteczny sposób pomaga uporać się z tym defektem skórnych zmniejszając jego widoczność. Substancje stosowane w mezoterapii pobudzają skórę do regeneracji co sprzyja odbudowywaniu się ubytków. Rezultatem takiego zabiegu jest poprawa elastyczności skóry oraz stopniowe zanikanie rozstępów.

Dzięki indywidualnie dobranej substancji aktywnej, zabieg mezoterapii igłowej na rozstępy pozwala wpłynąć na zwiększenie poziomu nawilżenia, poprawia mikrokrążenie, odżywia skórę.

Najczęściej wybierane substancje to:

 • kwas hialuronowy
 • biotyna
 • L-karnityna

Zabieg mezoterapii igłowej na rozstępy jest zabiegiem bezbolesnym.

Zabiegi redukujące cellulit

Cellulit, nazywany potocznie skórką pomarańczową, to dysfunkcja tkanki tłuszczowe dotykająca nawet 85% kobiet. Dotyczy głównie takich partii ciała jak uda, pośladki, biodra czy ramiona.

Nierówna skóra i widoczne gródki są przeciwnikiem wielu kobiet, nawet tych szczupłych. Cellulit z medycznego punktu widzenia nie zagraża zdrowiu, stanowi jedynie defekt estetyczny. Brak ruchu czy złe nawyki żywieniowe sprzyjają jego rozwojowi.

Mezoterapia igłowa jest bardzo popularnym zabiegiem stosowanym również na cellulit. Dzięki poprawie mikrokrążenia stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawia metabolizm komórek.  Dodatkowo mezoterapia rozpuszcza tkankę tłuszczową poprawiając wygląd skóry. W celu uzyskania zadowalających efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. Ich ilość jest ustalana na podstawie uprzedniej konsultacji.

https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo13.png

Pietrzak Dental – Gabinety Stomatologiczne oraz Pracownia Rentgenowska w Krzeszowicach. To miejsce przyjazne dla pacjenta. Każdemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Umów wizytę
+48 519 440 519
Zobacz także:
https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/03/link-rtg.png
Godziny otwarcia:
bt_bb_section_top_section_coverage_image