Ortodoncja - Pietrzak Dental

Większość z nas chciałaby mieć piękny i zdrowy uśmiech ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Krzywe zęby to nie tylko problem psychologiczny, ale również zdrowotny: problemy z oczyszczaniem nieprawidłowo ustawionych zębów powodują próchnicę oraz mogą przyczyniać się do powstawania paradontozy. W naszej klinice leczymy ortodontycznie aparatami stałymi oraz ruchomymi.

Aparaty stałe

Są to różnego rodzaju struktury przyklejane do zębów na okres przeciętnie 2-3 lat, mogące oddziaływać na zęby powodując ich przemieszczanie w dowolnych płaszczyznach, w tym rotację. Aparaty stałe mogą też być przytwierdzane do miniimplantów, jeśli zachodzi taka konieczność.

Aparaty stałe najczęściej występują w wersji metalowej, przytwierdzanej do zębów za pomocą zamków i pierścieni. Aparaty ceramiczne, mające zamki klejone do zębów dostosowane kolorystycznie do uzębienia są uważane za bardziej estetyczne.

Metoda Invisalign

To innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego, stosująca szereg okresowo wymienianych przezroczystych nakładek na zęby, powodujących przemieszczenia zębów zgodnie planem leczenia ustalonym przez ortodontę. Nakładki są mało widoczne oraz nie powodują dyskomfortu, jaki towarzyszy czasem leczeniu tradycyjnymi metodami z zamkami, pierścieniami i ligaturą.

Aparaty ruchome

To rozwiązania indywidualnie wykonane pod konkretnego pacjenta i jego wadę. Stosowane domyślnie w leczeniu dzieci w przedziale 4-12 lat. Umożliwiają kontrolę wychylenia zębów i poszerzanie łuków zębowych.

Aparat ortodontyczny

Etapy leczenia ortodontycznego

Przygotowanie

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz bada pacjenta. Do diagnostyki wykorzystywane są również zdjęcia rentgenowskie boczne czaszki i panoramiczne. Wykonywane są modele diagnostyczne uzębienia. Lekarz planuje leczenie i omawia je z pacjentem.

Leczenie

Faza przygotowawcza: wykonywane jest leczenie zachowawcze zębów i zabiegi z innych branż stomatologii, o ile są konieczne.

Faza aktywnego leczenia ortodontycznego: zakładany jest aparat, który przesuwa zęby, a pacjent zgłasza się na okresowe kontrole, podczas których lekarz kontroluje spodziewane efekty i w razie potrzeby koryguje wpływ aparatu na uzębienie.

Faza podtrzymująca: podczas tej fazy zakładana jest najczęściej ruchoma lub stała retencja, zapobiegająca nawrotowi wady i stabilizująca uzyskane wcześniej efekty leczenia.

Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne w Pietrzak Dental!

https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo13.png

Pietrzak Dental – Gabinety Stomatologiczne oraz Pracownia Rentgenowska w Krzeszowicach. To miejsce przyjazne dla pacjenta. Każdemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Umów wizytę
+48 519 440 519
Zobacz także:
https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/03/link-rtg.png
Godziny otwarcia:
bt_bb_section_top_section_coverage_image