Stomatologia estetyczna - Pietrzak Dental

Oferujemy:

Estetyczne odbudowy zębów

W zależności od warunków, wskazań i oczekiwań pacjenta wykonujemy rekonstrukcje oraz zabiegi zmiany kształtu koron zębów, zamykania szpar i diastem przy użyciu kompozytu, licówek oraz koron pełnoceramicznych. Oferujemy opcję indywidualnego doboru koloru zęba, co zapewnia perfekcyjne dopasowanie koloru.

Regeneracyjne wybielanie zębów

  • Na czym polega zabieg?

 Regeneracyjne wybielanie zębów to jednorazowy zabieg łączący wybielanie zębów z jednoczesną odbudową szkliwa. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalną lampę LED. To jedna z nowszych alternatyw dla wybielania zębów lampami takimi jak Beyond.

Przeprowadzany jest za pomocą preparatu zawierającego 2 podsyawowe substancje: wybielającego nadtlenku wodoru  oraz regenerującego czyli nano-hydroksya

patytemu. Jest to syntetyczna substancja, która z łatwością wnika w strukturę szkliwa, ponieważ jej naturalny odpowiednik, czyli hydroksyapatyt, jest naturalnym budulcem kości oraz zębów.

  • Jaki jest czas trwania zabiegu ?

Czas trwania zabiegu to około 2 godziny.

  • Na jakie rezultaty mogę liczyć?

Rezultaty w dużym stopniu zależą od podatności uzębienia na zabiegi wybielające, ale średnio uzysuje się zęby jaśnejsze o 7-8 odcieni.  Efekt utrzymuje się średnio od 2 do 3 lat. Jego trwałość zależy jednak od czynników takich jak zachowanie właściwej higieny jamy ustnej,  dżywianie czy stosowane używki

  • Jakie są wskazania do wybielania regeneracyjnego?

Osoby borykające się z nadwrażliwością zębów powinny zachować szczególną ostrożność, wybierając standadrowe zabiegi stomatologii estetycznej. Niektóre metody, w tym wybielanie nakładkowe, są dla nich niewskazane. Wybielanie regeneracyjne może okazać się tu właściwym rozwiązaniem, a to dzięki nanohydroksyapatytowi, który stosowany jest w stomatologii jako preparat pomagający w znoszeniu nadwrażliwości. Remineralizacja szkliwa ma sprawić, że zabieg wybielania stanie się bezbolesny, a dolegliwości bólowe po jego wykonaniu powinny być minimalne lub nie wystąpić.

  • Jakie są przeciwskazania do wybielania?

Choroby dziąseł,  ubytki próchnicowe , wiek poniżej 18 lat, ciąża i karmienie piersią, alergie na składniki preparatów wykorzystywanych podczas zabiegów

  • Przygotowanie do wybielania regeneracyjnego

Aby osiągnąć możliwie najlepszy efekt, przed wybielaniem należy odpowiednio przygotować do niego zęby. Należy wyleczyć wszelkie ubytki i jeśli występują – także stany zapalne w jamie ustnej. Przed zabiegiem metodą Prevdent, jeśli wymaga tego uzębienie, stosuje się oczyszczanie z kamienia i osadu (skaling, piaskowanie), po którym należy odczekać przynajmniej dobę, nim przejdzie się do właściwego wybielania.

https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo13.png

Pietrzak Dental – Gabinety Stomatologiczne oraz Pracownia Rentgenowska w Krzeszowicach. To miejsce przyjazne dla pacjenta. Każdemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Umów wizytę
+48 519 440 519
Zobacz także:
https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/03/link-rtg.png
Godziny otwarcia:
bt_bb_section_top_section_coverage_image