Stomatologia estetyczna - Pietrzak Dental

Estetyczne odbudowy zębów

W zależności od warunków, wskazań i oczekiwań pacjenta wykonujemy rekonstrukcje oraz zabiegi zmiany kształtu koron zębów, zamykania szpar i diastem przy użyciu kompozytu, licówek oraz koron pełnoceramicznych. Oferujemy opcję indywidualnego doboru koloru zęba, co zapewnia perfekcyjne dopasowanie koloru.

Regeneracyjne wybielanie zębów

Na czym polega zabieg?

Regeneracyjne wybielanie zębów to jednorazowy zabieg łączący wybielanie zębów z jednoczesną odbudową szkliwa. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalną lampę LED. To jedna z nowszych alternatyw dla wybielania zębów lampami takimi jak Beyond.

Przeprowadzany jest za pomocą preparatu zawierającego 2 podstawowe substancje: wybielającego nadtlenku wodoru  oraz regenerującego czyli nano-hydroksyapatytemu. Jest to syntetyczna substancja, która z łatwością wnika w strukturę szkliwa, ponieważ jej naturalny odpowiednik, czyli hydroksyapatyt, jest naturalnym budulcem kości oraz zębów.

Wybielanie zębów

Jaki jest czas trwania zabiegu ?

Czas trwania zabiegu to około 2 godziny.

Na jakie rezultaty mogę liczyć?

Rezultaty w dużym stopniu zależą od podatności uzębienia na zabiegi wybielające, ale średnio uzysuje się zęby jaśnejsze o 7-8 odcieni.  Efekt utrzymuje się średnio od 2 do 3 lat. Jego trwałość zależy jednak od czynników takich jak zachowanie właściwej higieny jamy ustnej,  dżywianie czy stosowane używki

Jakie są wskazania do wybielania regeneracyjnego?

Osoby borykające się z nadwrażliwością zębów powinny zachować szczególną ostrożność, wybierając standadrowe zabiegi stomatologii estetycznej. Niektóre metody, w tym wybielanie nakładkowe, są dla nich niewskazane. Wybielanie regeneracyjne może okazać się tu właściwym rozwiązaniem, a to dzięki nanohydroksyapatytowi, który stosowany jest w stomatologii jako preparat pomagający w znoszeniu nadwrażliwości. Remineralizacja szkliwa ma sprawić, że zabieg wybielania stanie się bezbolesny, a dolegliwości bólowe po jego wykonaniu powinny być minimalne lub nie wystąpić.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania?

Choroby dziąseł,  ubytki próchnicowe , wiek poniżej 18 lat, ciąża i karmienie piersią, alergie na składniki preparatów wykorzystywanych podczas zabiegów

Przygotowanie do wybielania regeneracyjnego

Aby osiągnąć możliwie najlepszy efekt, przed wybielaniem należy odpowiednio przygotować do niego zęby. Należy wyleczyć wszelkie ubytki i jeśli występują – także stany zapalne w jamie ustnej. Przed zabiegiem metodą Prevdent, jeśli wymaga tego uzębienie, stosuje się oczyszczanie z kamienia i osadu (skaling, piaskowanie), po którym należy odczekać przynajmniej dobę, nim przejdzie się do właściwego wybielania.

https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo13.png

Pietrzak Dental – Gabinety Stomatologiczne oraz Pracownia Rentgenowska w Krzeszowicach. To miejsce przyjazne dla pacjenta. Każdemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Umów wizytę
+48 519 440 519
Zobacz także:
https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/03/link-rtg.png
Godziny otwarcia:
bt_bb_section_top_section_coverage_image