Profilaktyka - Pietrzak Dental

W naszej praktyce kładziemy duży nacisk na działania profilaktyczne i edukację.

Profilaktyka, ta domowa, jest bowiem warunkiem podejmowania innych, bardziej zaawansowanych działań w gabinecie. Jeśli nie stoi ona na odpowiednio wysokim poziomie, działania profilaktyczne w gabinecie nie mają większego sensu.

Obecnie, dzięki dostępowi do skutecznych metod czyszczenia (szczoteczki elektryczne oscylacyjne i soniczne, irygatory, nici dentystyczne, szczoteczki jednopęczkowe), przy odpowiednim zaangażowaniu w czyszczenie, profilaktyka fluoryzacyjna/remineralizacyjna potrzebna jest jedynie u pacjentów z wysoką skłonnością do próchnicy. U takich osób proponujemy dodatkowe zabiegi w gabinecie polegające na aplikacji na przykład lakierów fluorowych, które potrafią utrzymywać się na powierzchni zębów od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin.

U zdecydowanej większości z nas konieczne jest okresowe usuwanie kamienia nazębnego, który tworzy się nawet u osób bardzo dobrze dbających o higienę w trudno dostępnych miejscach.

https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo13.png

Pietrzak Dental – Gabinety Stomatologiczne oraz Pracownia Rentgenowska w Krzeszowicach. To miejsce przyjazne dla pacjenta. Każdemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Umów wizytę
+48 519 440 519
Zobacz także:
https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/03/link-rtg.png
Godziny otwarcia:
bt_bb_section_top_section_coverage_image