Periodontologia - Pietrzak Dental

Periodontologia to dziedzina stomatologii

zajmująca się leczeniem schorzeń tkanek otaczających ząb, czyli przyzębia. Najnowsze badania pokazują, że problem paradontozy, czyli zapalenia przyzębia dotyczy aż 60% Polaków. W leczeniu zapaleń przyzębia stosujemy metody lecznicze polegające na usuwaniu kamienia i osadów z powierzchni korzeni zębów/dziąseł oraz, według wskazań, zabiegi bardziej zaawansowane, jak na przykład sterowana regeneracja kości.

Posiadamy specjalną piaskarkę do delikatnego, poddziąsłowego piaskowania kieszeni przyzębnych która umożliwia dokładne usunięcie biofilmu z powierzchni korzeni.

Należy pamiętać, że paradontoza jest chorobą przewlekłą, a co za tym idzie wymagającą utrzymywania ciągłej czystości powierzchni zęba oraz regularnego czyszczenia w gabinecie miejsc, których pacjent, ze względu na trudny dostęp i specyfikę domowych środków nie jest w stanie wyczyścić. Okresowe skalingi i inne zabiegi usuwające biofilm muszą być regularnie powtarzane.

https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo13.png

Pietrzak Dental – Gabinety Stomatologiczne oraz Pracownia Rentgenowska w Krzeszowicach. To miejsce przyjazne dla pacjenta. Każdemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Umów wizytę
+48 519 440 519
Zobacz także:
https://stomatolog-krzeszowice.pl/wp-content/uploads/2021/03/link-rtg.png
Godziny otwarcia:
bt_bb_section_top_section_coverage_image